Millist sillutisekivi valida?

 

Valiku tegemisel tuleb läbi mõelda tee kasutamise otstarve, kui suure koormusega plats või tee tuleb. Kõige levinum on betoonikivi kõrgusega 60mm. See on piisav jalakäijate ja väiksema koormusega sõidukite liiklemiseks. Suurema koormusega teedele võiks valida 80mm paksusega kivi.

Ilmselt sama oluline kui vastupidavus on see, et sillutis endale meeldiks ja sobiks ümbritsevaga. Mitmed Eesti tootjad teevad väliselt samasuguseid kive, sarnaste mõõtude ja nimetustega. Meie kasutame kõige rohkem Framm kivitehase tooteid (www.framm.ee). Oluline on, et kasutatav kivi oleks hea kvaliteediga, ühtlases mõõdus, pragudeta. Kindlasti ei soovita kliendil kivi enne töödega alustamist valmis osta. Kilesse pakitud kividele tekib eflorestents (ebaühtlane hall kirme betoonist välja leostunud soolajääkidest). Töö lihtsustamiseks on ka väga oluline, et kivi tõstetaks õigesse kohta maha arvestades kivi ladumise alustamise kohta.

Kõige rohkem kasutatakse halli betoonikivi. See on nägus, vastupidav ning veidi soodsam, kui värvilised kivid. Lisaks toodetakse lattu ka musta, pruuni ja punast kivi (eritellimuseel võimalik ka saada teisi värve). 

Toon välja mõned levinumad tooted: 

Mungakivi 

Nunnakivi

Unikivi

Kloostrikivi

Kartano

Meile on alati olnud ja jääb kõige tähtsamaks töö kvaliteet - nii töö, teeninduse, kliendisuhtluse kui ka kasutatavate toodete kvaliteet. Oma tugevateks külgedeks peame professionaalsust, paindlikkust ning head hinna ja kvaliteedi suhet. Tutvu meie tehtud töödega allpool avanevas galeriis ja veendu ise.

Ormikivi - Kvaliteetne kivisillutis mõistliku hinnaga! Tel. 5255851