MIS ON KÕNNITEE- JA TÄNAVAKIVI PAIGALDUSE HIND?

Väga tavapärane küsimus, millele on nii raske vastata. Sõltub objekti eripäradest.

Esiteks, millisest etapist on vaja töid alustada, kas on juba mingeid eeltöid tehtud, kas pinnas on vaja välja kaevata ja ära viia või on kandekiht juba olemas. Hind oleneb  suurel määral ka ehitatava platsi suurusest. Väiksemaid platse on suhteliselt kallim teha. Ning loomulikult sõltub kõnnitee- ja tänavakivi paigalduse hind ka kasutatavatest materjalidest, objekti asukohast, juurdepääsetavusest jne.

Hinnakirjas on välja toodud keskmised tänavakivide paigalduse hinnad. Täpse hinnapakkumise saamiseks tulen kohale, vajadusel mõõdame, vaatame üle kõrgused, arutame vajaminevad tööd läbi ja teen mõistliku hinnapakkumise. Kohalekutsumine ja konsultatsioon ei maksa midagi!

  • Tänavakivi paigaldus sängitusliivaga olemasolevale killustikalusele, hind alates 20€ m2 (lisandub kivi maksumus)
  • Tänavakivi paigaldus koos väljakaeve, pinnase utiliseerimise, killustikaluse ehituse ja sängitusliivaga, hind alates 38€ m2 (lisandub kivi maksumus)
  • Äärekivi paigaldus, hind 17-25€ jm. Sisaldab äärekivi ja betooni maksumust
  • Äärekivi asemel plastikvinkli paigaldus, hind  12 eur jm. Sisaldab plastikvinklit ja  250mm galvaniseeritud metallnaelu 3tk jm kohta.
  • Freesasfaldist/ graniitsõelmetest platside ehitus. Hind sõltub suuresti pinnasetööde mahust.

Tooted- 

MILLIST SILLUTISEKIVI VALIDA?

Valiku tegemisel tuleb läbi mõelda tee kasutamise otstarve, kui suure koormusega plats või tee tuleb. Kõige levinum on betoonikivi kõrgusega 60mm. See on piisav jalakäijate ja väiksema koormusega sõidukite liiklemiseks. Suurema koormusega teedele võiks valida 80mm paksusega kivi, näiteks Kartano või Kartano faasita.

Ilmselt sama oluline kui vastupidavus on see, et sillutis endale meeldiks ja sobiks ümbritsevaga. Mitmed Eesti tootjad teevad väliselt samasuguseid kive, sarnaste mõõtude ja nimetustega. Meie kasutame kõige rohkem Framm kivitehase tooteid (www.framm.ee). Oluline on, et kasutatav kivi oleks hea kvaliteediga, ühtlases mõõdus, pragudeta. Kindlasti ei soovita kliendil kivi enne töödega alustamist valmis osta. Kilesse pakitud kividele tekib eflorestents (ebaühtlane hall kirme betoonist välja leostunud soolajääkidest). Töö lihtsustamiseks on ka väga oluline, et kivi tõstetaks õigesse kohta maha arvestades kivi ladumise alustamise kohta.

Kõige rohkem kasutatakse halli betoonikivi. See on nägus, vastupidav ning veidi soodsam, kui värvilised kivid. Lisaks toodetakse lattu ka musta, pruuni ja punast kivi (eritellimuseel võimalik ka saada teisi värve). 

Toon välja mõned levinumad kõnnitee- ja tänavakivid: 

PLASTIKVINKEL- ÄÄREKIVI ASEMEL.

Viimastel aastatel on hakanud kliendid hakanud järjest rohkem küsima äärekivi asemel teisi lahendusi. Olen olnud klientidega aus ja minu arvates äärekivi plastikääris päris ei asenda aga kindlasti on teatud kohtades ja juhtudel arvestatav valik. See tuleb odavam kui äärekivi, igasuguseid kaari ja ringe on lihtsam teha., paigaldus on kiirem. Kindlasti tuleks plastikäärise teisele poole vastu luua haljastus või täita  killustikuga, multšiga.

Plastikvinkel ehk plastikääris - klassikalise äärekivi asendus

 

 

 

Kõnnitee- ja tänavakivide paigalduse hinda küsi siit

Tänavakivi paigaldus hind

 

Tänavakivide paigaldus Tallinnas ja Harjumaal - Tel. 5255851